605 850 101 | 607 559 973
Odśnieżanie parkingów na terenie biurowców
Odśnieżanie Warszawa

Mariotrans S.C. - od 2006 roku działamy na terenie Warszawy i okolic, specjalizujemy się w odśnieżaniu terenów otwartych o dużej powierzchni, parkingów, terenu biurowców, dróg i podjazdów, posesji. Nie odgarnięty śnieg przy intensywnych opadach, może stanowić utrudnienie w ruchu - zapewniamy wywóz nadmiaru śniegu. Nasze profesjonalne usługi zwiążane z odśnieżaniem, pozwolą skutecznie zlikwidować zimowe zagrożenia i gwarantują bezpieczeństwo oraz wygodę zarówno pieszych, jak i kierowców.

Właściciel nieuchomości jest odpoweidzialny za odśnieżanie

Zgodnie z art. 5. ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. - chodnik to wydzieloną część drogi publicznej po której odbywa się ruch pieszy, przylegającą bezpośrednio do granicy nieruchomości. Jeżeli między chodnikiem a granicą działki nie ma żadnego pas zieleni, czy rowu melioracyjnego - obowiązek odśnieżania spoczywa na właścicielu nieruchomości w przeciwnym przypadku, za odśnieżanie odpowiada gmina. Śnieg, który uprzątnie z chodnika właściciel, powinien zostać usunięty przez zarządcę drogi. Skoro są przepisy, jest też i kara: zgodnie z art. 117 kodeksu wykroczeń, każdy kto nie wywiązuje się z obowiązku utrzymania porządku w obrębie swojej nieruchomości podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.

Opady śniegu oznaczają więcej obowiązków dla właścicieli posesji, ich użytkowników wieczystych czy też zarządców nieruchomości. Niewywiązywanie się z nich może niestety nieść za sobą negatywne konsekwencje.

Klienci zamawiający odśnieżanie pytają również o:

Ta strona używa plików cookie